Ráda Vás vítám na svých stránkách: kosmetika, masáže, péčí o pleť, masážní salon - Praha 1!
kosmeticke salony  
kosmeticka kosmetika, masaze  

lymfodrenážní masáž - Praha 1   tel. 6O8 266 074

Profesionální péče o tělo

pece o teloinformační článek

Na rozdíl od krevního systému, lymfatický systém není uzavřený a nemá centrální pumpu - srdce. Cirkulace lymfy je do značné míry ovlivněna nízkým tlakem díky peristaltice, a chlopním. Lymfa se pohybuje žilkami jedním směrem, který je ovlivněn semilunárními chlopněmi. Tento pohyb je závislý hlavně na pohybu tělesných svalů při jejichž pohybu se v nich pohybují tekutiny. Rytmickými stahy žilních stěn skrze pohyb pomáhá dostat tekutiny i do těch nejmenších lymfatických cév - kapilár. Těsným oblečením se redukuje pohyb a následný odtok toxinů a tím se na exponovaných místech akumulují. Z menších lymfatických žil jsou látky přepravovány do pravých lymfatických žil (pro vrchní část těla) a do prsních žil (pro zbytek těla). Obě žíly dále posouvají lymfu do podklíčních žil. V lymfatických uzlinách lymfa spolupracuje s bílými krvinkami pro ochranu organismu před infekcemi rakovinotvornými buňkami, virusy či bakteriemi. Lymfatické cévy tvoří velkou část imunitního systému. Jejich úlohou je odvod toxických látek z tělesných tkání. Při normální činnosti protéká lymfatickým systémem přibližně čtyři litry tekutin, co jsou vlastně vedlejší produkty metabolických procesů.
Ochablost svalů, nedostatek pohybu, a jednostranná zátěž jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění toxinů a hromadění těchto škodlivých látek ve tkáních a kloubech. Nejčastějšími projevy nedostatečného odvádění jsou pocity únavy, "těžké" nohy, celulitida, oslabení imunitního systému a otoky. lymfosystemU postiženého lymfatického systému dochází k uskladňování lymfy v tělesném systému a tvorbě tzv. lymfatických otoků.
Použitím lymfodrenážní masáže se používá jemné techniky, která napomáhá odtoku lymfy a tím zmírňuje otoky. Z kosmetického úhlu pohledu je využívána jako prevence proti vzniku celulitidy, vrásek na krku, obličeji a dekoltu. Podporuje detoxikační a imunitní schopnosti organismu. Pomáhá odstraňovat rohovaté povrchové vrstvy kůže, lymfodrenážní masáž dále zrychluje vyprazdňování povrchových žil a lymfatických cest. Dále podporuje vstřebávání otoků, krevních výronů, pomáhá snižovat bolest svalů, zlepšuje prokrvení tkání a svalů, zlepšuje celkovou činnost tkání a jejich vylučování a podporuje správnou činnost hluboko uložených orgánů.
Použitím lymfodrenážní masáže můžeme posílit celkový imunitní systém a pozitivně ovlivňovat vývoj zdravotních problémů, kterým by klasické druhy masáží uškodili. Masáž pomáhá odstraňovat z těla odpadní látky (detoxikace) a přebytečné tekutiny. Nejvíce prospěšná je lymfodrenážní masáž po operacích nohou, kdy dochází k odlehčení jejich přetížení. Obnovuje a posiluje se tak lymfatický systém a prokrvení pokožky bez ohrožení křečových žil. Tento typ masáže tvoří základ pro ošetření pokožky a celulitidy, je vhodná jako prostředek pro zlepšení imunity, prevenci proti vráskám a detoxikaci organismu. Oblíbené jsou i masáže k odstranění otoků v obličejové části, otoků očních víček, k redukci "váčků" pod očima a "druhé brady". Využít je lze i při léčbě akné či v boji proti vráskám. Trpíte-li častými migrénami a bolestmi hlavy, trápí-li vás otoky rukou a prstů, nerovnosti na pažích, bolesti svalů, volte lymfatickou masáž také. Masáž je také vysoko učinná při narušení lymfatických uzlin v těle, kdy se v blízkosti postižené části (např. po úraze nebo operaci) vytvářejí opuchliny, tzv. lymfedemy (např. po operaci prstů). Masáž je např. výborná také při počátcích viróz nebo angíny kdy se z těla začnou rychleji odplavovat odpadní látky, choroba se přitom vůbec nemusí naplno projevit resp. se urychlí její průběh.

Pro koho masáž není vhodná?

Existují ale i případy, kdy odborníci lymfatickou masáž nedoporučují. Není vhodná pro osoby s implantáty, s těžší srdeční vadou, s velmi vysokým krevním tlakem a nedoporučuje se ani v těhotenství. Po prvních ošetřeních pocítíte výrazné uvolnění, dostavit se může i zvýšené vyměšování sliznic (nosní dutiny, střeva aj.), někdy zaznamenáte větší žízeň, zdravý pocit hladu a může se vám zdát, že častěji zíváte.
Lymfodrenážní masáž by měl provádět speciálně vyškolený lymfoterapeut, který jemnou a přesně určenou technikou manuální lymfodrenáže odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační

zpět na lymfodrenážní masáž >>>

masáže Praha - kontakt >>>

 

kosmetika & masáže - Praha 1 Váš člověk| Masáže Hradec Králové| Masáže Olomouc|
web design, propagace a zviditelnost webu na internetu - PRAMI Praha, spol. s r.o.